لوله کربن استیل

لوله پلی اتیلن موارد مصرف

0 گؤروش
یازار:‌

لوله پلی اتیلن(پلی اتیلن با چگالی بالا) نوعی لوله پلاستیکی انعطاف پذیر است که برای انتقال سیال و گاز مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب برای جایگزینی خطوط لوله اصلی بتنی یا فولادی استفاده می شود. ساخته شده از پلی اتیلن ترموپلاستیک، سطح بالای نفوذ ناپذیری و پیوند مولکولی قوی آن را برای خطوط لوله با فشار بالا مناسب می کند.

لوله پلی اتیلن در سراسر جهان برای کاربردهایی مانند شبکه های آب، شبکه های گاز، شبکه های فاضلاب، خطوط انتقال دوغاب، آبیاری روستایی، خطوط تامین سیستم آتش نشانی، کانال های برق و ارتباطات، و لوله های طوفان و زهکشی استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن یکی از پلاستیک های "خوب" است که برای استفاده با غذا و آب بی خطر است. لوله HDPE توسط استانداردها و آژانس های کد برای کاربردهای آب سرد قابل شرب تایید شده است. پرمصرف ترین لوله، سیستم لوله های پلی اتیلن است که مقرون به صرفه، حمل و نقل آسان، عملکرد کارآمد، روش اتصال آسان است.

پلی اتیلن مخفف پلی اتیلن با چگالی بالا است که به آن PE80 و PE100 نیز گفته می شود. تمام لوله های پلی در استرالیا اکنون از مواد پلی اتیلن ساخته می شوند. اصطلاح پلی اتیلن اغلب به عنوان نامی برای لوله پلی زهکشی کم فشار استفاده می شود، اما از نظر فنی، مواد مورد استفاده همان لوله های فشار قوی است.

پلی اتیلن مخفف پلی اتیلن با چگالی متوسط ​​است که به آن PE50 و PE63 نیز گفته می شود. دیگر هیچ لوله ای از این مواد پلی اتیلن ساخته نمی شود.

زمینه استفاده از لوله پلی اتیلن

1. آبیاری.

2. لوله مکش و تحویل آب آشامیدنی

3. حمل و نقل زباله های صنعتی

4. صنایع شیمیایی و آب

5. صنعت مخابرات


https://medium.com/@hadimehrabi1/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%84%D9%86-100-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-af5f19afb116


آردینی اوخو
یکشنبه 30 آبان 1400
بؤلوملر :

مصارف لوله مانیسمان و لوله فولادی

0 گؤروش
یازار:‌

تفاوت بین لوله های مانیسمان و لوله فولادی ؟

تفاوت لوله مانیسمان و لوله فولادی چیست؟ از تعریف آنها می توان دریافت که یکی فاقد شکاف و دیگری دارای شکاف است. و لوله مانیسمان از سطح بیرونی قابل مشاهده است، هیچ شکافی در کل بدن وجود ندارد. لوله فولادی جوش داده شده دارای شکاف جوش است. قیمت لوله مانیسمان به طور کلی بالاتر از لوله های فولادی جوش داده شده است. لوله مانیسمان به طور کلی در کارخانه ها استفاده می شود. لوله های فولادی جوش داده شده به طور کلی در ساخت و ساز استفاده می شود. مقاومت فشار لوله مانیسمان بیشتر از لوله های فولادی جوش داده شده است.

تفاوت لوله مانیسمان و لوله درزدار داده شده 

1. تعریف لوله مانیسمان

لوله مانیسمان از فولاد دور کامل سوراخ می شوند و لوله های فولادی بدون جوش روی سطح لوله مانیسمان نامیده می شوند. با توجه به روش تولید، لوله مانیسمان را می توان به لوله های فولادی بدون درز نورد گرم، لوله مانیسمان نورد سرد، لوله های فولادی بدون درز سرد،لوله مانیسمان اکسترود شده و لوله های بالا تقسیم کرد. لوله مانیسمان با توجه به شکل مقطع به دو نوع گرد و خاص تقسیم می شوند. لوله های مخصوص شکل دارای لوله های مربع، بیضی، مثلثی، شش ضلعی، خربزه ای، ستاره ای شکل و لوله های پره ای هستند. حداکثر قطر 900 میلی متر و حداقل قطر 4 میلی متر است. با توجه به کاربردهای مختلف، لوله مانیسمان دیواره ضخیم و لوله مانیسمان جدار نازک وجود دارد. لوله مانیسمان عمدتاً به عنوان لوله های حفاری زمین شناسی نفت، لوله های ترک خوردگی برای صنعت پتروشیمی، لوله های دیگ بخار، لوله های بلبرینگ و لوله مانیسمان ساختاری با دقت بالا برای خودروها، تراکتورها و هوانوردی استفاده می شوند.

استفاده/کاربرد لوله مانیسمان

(1)لوله مانیسمان همه منظوره از فولاد ساختاری کربن معمولی، فولاد ساختاری کم آلیاژ یا فولاد ساختاری آلیاژی با بیشترین خروجی نورد می شوند و عمدتاً به عنوان خطوط لوله یا قطعات ساختاری برای انتقال سیالات استفاده می شوند.

(2) سه نوع عرضه با توجه به اهداف مختلف وجود دارد:

آ. عرضه با توجه به ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی؛

ب با توجه به عملکرد مکانیکی؛

ج با توجه به عرضه تست فشار آب.

نکته: لوله های فولادی عرضه شده بر اساس دسته های a و b، در صورت استفاده برای تحمل فشار مایع، باید تحت آزمایش هیدرولیک نیز قرار گیرند.

(3) لوله مانیسمان ویژه شامل لوله مانیسمان برای دیگهای بخار، برق شیمیایی و الکتریکی، لوله مانیسمان برای زمین شناسی، و لوله مانیسمان برای نفت.

لوله مانیسمان دارای بخش توخالی هستند و در مقادیر زیادی به عنوان خطوط لوله برای انتقال سیالات مانند خطوط لوله برای انتقال نفت، گاز طبیعی، گاز، آب و برخی مواد جامد استفاده می شوند. در مقایسه با فولاد جامد مانند فولاد گرد، لوله فولادی در صورت یکسان بودن مقاومت خمشی و پیچشی وزن سبک تری دارد و فولاد مقرون به صرفه است.

به طور گسترده در ساخت قطعات ساختاری و قطعات مکانیکی مانند لوله های مته نفت، شفت های انتقال خودرو، قاب دوچرخه و داربست های فولادی مورد استفاده در ساخت و ساز استفاده می شود. لوله‌های فولادی برای ساخت قطعات حلقه‌ای استفاده می‌شوند که می‌تواند استفاده از مواد را بهبود بخشد، فرآیندهای تولید را ساده کند و در مواد و پردازش صرفه‌جویی کند. ساعات کار، لوله های فولادی به طور گسترده ای برای ساخت استفاده می شود.

2. تعریف لوله های فولادی جوش داده شده

لوله های فولادی جوش داده شده به لوله های فولادی با درز های روی سطح گفته می شود که پس از خم شدن و تغییر شکل نوارهای فولادی یا صفحات فولادی به شکل های گرد یا مربعی جوش داده می شوند. بانک های مورد استفاده برای لوله های فولادی جوش داده شده، صفحات فولادی یا فولادهای نواری هستند.

از دهه 1930، با توسعه سریع نوار با کیفیت بالا، تولید نورد پیوسته، و پیشرفت فناوری جوش و بازرسی، کیفیت جوش ها به طور مداوم بهبود یافته است و تنوع و مشخصات لوله های فولادی جوش داده شده افزایش یافته و جایگزین بدون درز شده است. لوله های فولادی در زمینه های بیشتر و بیشتر. لوله های فولادی جوشی نسبت به لوله های فولادی بدون درز هزینه کمتر و راندمان تولید بالاتری دارند.

روش طبقه بندی لوله های فولادی جوش داده شده

(1) با توجه به روش های مختلف جوشکاری، می توان آن را به لوله های جوش داده شده قوس الکتریکی، لوله جوش داده شده با فرکانس بالا یا مقاومت کم فرکانس، لوله جوش گاز، لوله جوش کوره، لوله Bondi و غیره تقسیم کرد.


لوله فولادی جوش داده شده الکتریکی: مورد استفاده در حفاری نفت و ساخت ماشین آلات.

لوله های جوشی کوره: می توان از آنها به عنوان لوله های گاز آب و غیره استفاده کرد، لوله های جوشی طولی با قطر بزرگ برای حمل و نقل نفت و گاز با فشار بالا و غیره استفاده می شود. لوله های جوش مارپیچی برای حمل و نقل نفت و گاز، شمع لوله، پایه پل و غیره استفاده می شود.

(2) با توجه به شکل جوش، می توان آن را به لوله جوش داده شده درز مستقیم و لوله جوش مارپیچی تقسیم کرد.

لوله جوش داده شده طولی: فرآیند تولید ساده است، راندمان تولید بالا است، هزینه کم است و توسعه سریع است.

لوله های مارپیچی جوش داده شده: استحکام عموماً بیشتر از لوله های جوش داده شده درز مستقیم است. می توان از یک قسمت خالی باریکتر برای تولید آبکش استفاده کرد

برای تولید لوله های جوشی با قطر لوله های مختلف نیز می توان از لوله های دد با قطر لوله های بزرگتر و بیلت با همان عرض استفاده کرد. اما در مقایسه با لوله درز مستقیم با همان طول، طول جوش 30-100٪ افزایش می یابد و سرعت تولید کمتر است. بنابراین، اکثر لوله های جوش داده شده با قطر کوچکتر از جوشکاری درز مستقیم استفاده می کنند و لوله های جوش داده شده با قطر بزرگ بیشتر از جوشکاری مارپیچی استفاده می کنند.

(3) با توجه به هدف، آن را به لوله های جوش داده شده عمومی، لوله های جوش داده شده گالوانیزه، لوله های جوش داده شده با اکسیژن، پوشش سیم، لوله جوش داده شده متریک، لوله غلتکی، لوله پمپ چاه عمیق، لوله خودرو، لوله ترانسفورماتور، نازک جوش داده شده الکتریکی تقسیم می شود. لوله های دیواری، لوله های مخصوص جوش داده شده الکتریکی و لوله های جوشی مارپیچی.

(4) با توجه به شکل انتهایی، آن را به لوله جوش گرد و لوله جوش مخصوص شکل (مربع، تخت و غیره) تقسیم می کنند.

(5) مقوله های دیگر

GB/T3091-1993 (لوله فولادی جوش داده شده گالوانیزه برای انتقال سیال کم فشار). عمدتاً برای حمل و نقل آب، گاز، هوا، روغن، گرم کردن آب گرم یا بخار و سایر سیالات به طور کلی فشار پایین و اهداف دیگر استفاده می شود. ماده نماینده آن فولاد درجه Q235A است.

GB/T3092-1993 (لوله فولادی جوش داده شده گالوانیزه برای حمل و نقل سیال کم فشار). عمدتاً برای انتقال آب، گاز، هوا، روغن، گرم کردن آب گرم یا بخار و سایر سیالات به طور کلی فشار پایین و اهداف دیگر استفاده می شود. ماده نماینده آن فولاد درجه Q235A است.

GB/T 14291-1992 (لوله فولادی جوش داده شده برای حمل و نقل سیال معدن). به طور عمده برای لوله های فولادی جوش داده شده درز مستقیم برای فشار معدن، زهکشی و تخلیه گاز شفت استفاده می شود. ماده نماینده آن Q235A، فولاد درجه B است. GB/T14980-1994 (لوله فولادی جوش داده شده برقی با قطر بزرگ برای انتقال سیال کم فشار). عمدتاً برای انتقال سیالات کم فشار مانند آب، فاضلاب، گاز، هوا، بخار گرمایش و سایر اهداف استفاده می شود. ماده نماینده آن فولاد درجه Q235A است.

GB/T12770-1991 (لوله فولادی جوش داده شده فولادی ضد زنگ برای ساختار مکانیکی). به طور عمده در ماشین آلات، اتومبیل، دوچرخه، مبلمان، دکوراسیون هتل و رستوران و سایر قطعات مکانیکی و قطعات ساختاری استفاده می شود. مواد نماینده آن 0Cr13، 1Cr17، 00Cr19Ni11، 1Cr18Ni9، 0Cr18Ni11Nb و غیره است.

GB/T12771-1991 (لوله فولادی جوش داده شده از جنس استنلس استیل برای حمل و نقل سیال). عمدتاً برای انتقال رسانه های خورنده کم فشار استفاده می شود. مواد نماینده 0Cr13، 0Cr19Ni9، 00Cr19Ni11، 00Cr17، 0Cr18Ni11Nb، 0017Cr17Ni14Mo2، و غیره هستند.

3. تفاوت لوله مانیسمان و لوله فولادی جوش داده شده

(1) متفاوت در طبیعت

آ. لوله مانیسمان: لوله فولادی ساخته شده از یک تکه فلز بدون درز روی سطح.

ب لوله های فولادی جوش داده شده: نوارهای فولادی یا صفحات فولادی که خم شده و به شکل های گرد یا مربع تغییر شکل می دهند و سپس به لوله های فولادی با درزهای روی سطح جوش داده می شوند.

(2) ویژگی ها متفاوت است

آ. لوله مانیسمان: حداکثر قطر 650 میلیمتر و حداقل قطر 0.3 میلی متر است. با توجه به کاربری های مختلف، لوله های جدار ضخیم و لوله های جدار نازک وجود دارند.

ب لوله های فولادی جوش داده شده: لوله های فولادی با جوش تی در شرایطی که حاوی نیکل باشند، در محیط های اسیدی مقاومت در برابر خوردگی قوی دارند. در محیط‌های حاوی اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک، هر چه مقدار نیکل در لوله‌های فولادی با جوش T بیشتر باشد، مقاومت در برابر خوردگی قوی‌تر می‌شود. در شرایط عادی، تنها افزودن کروم به لوله فولادی با جوش T می تواند از خوردگی جلوگیری کند.


(3) نقش متفاوت است

آ. لوله مانیسمان: لوله مانیسمان عمدتاً به عنوان لوله های حفاری زمین شناسی نفت، لوله های ترک خوردگی برای پتروشیمی ها، لوله های دیگ بخار، لوله های بلبرینگ و لوله های فولادی ساختاری با دقت بالا برای خودروها، تراکتورها و هوانوردی استفاده می شوند.

ب لوله های فولادی جوش داده شده: لوله های فولادی جوش داده شده الکتریکی در حفاری نفت و ساخت ماشین آلات و غیره استفاده می شود. لوله های جوش داده شده در کوره را می توان به عنوان لوله گاز آب استفاده کرد و لوله های جوش داده شده طولی با قطر بزرگ برای حمل و نقل نفت و گاز با فشار بالا استفاده می شود. لوله های جوش مارپیچی برای حمل و نقل نفت و گاز، شمع لوله، پایه پل و غیره استفاده می شود.

https://steelflanges.farsiblog.com/1400/07/20/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86/


آردینی اوخو
شنبه 29 آبان 1400
بؤلوملر :

معرفی لوله گالوانیزه و لوله مسی

0 گؤروش
یازار:‌لوله های لوله کشی از مواد مختلفی ساخته می شوند. دو نوع از رایج ترین لوله های لوله کشی شامل لوله های مسی و لوله گالوانیزه می باشد. این دو نوع لوله تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. بیایید آنها را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنیم تا تفاوت آنها را مشخص کنیم.

لوله های گالوانیزه

لوله های فولادی در یک پوشش محافظ روی فرو می روند تا لوله های گالوانیزه ایجاد شود. پوشش روی این لوله ها از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری می کند. لوله گالوانیزه معمولاً در لوله کشی خانه هایی که قبل از سال 1960 ساخته شده بودند استفاده می شد. قبل از معرفی لوله گالوانیزه، لوله های سربی برای خطوط آب استفاده می شد. این لوله ها برای لوله کشی مناسب نبودند زیرا سرب با آب آشامیدنی ترکیب می شود و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین لوله های گالوانیزه به عنوان جایگزینی برای این لوله ها اختراع شدند.

لوله گالوانیزه دارای طول عمر متوسط ​​40 سال است. این لوله‌ها معمولاً دیگر در سیستم‌های لوله‌کشی مسکونی استفاده نمی‌شوند، اما هنوز هم در بسیاری از خانه‌های قدیمی یافت می‌شوند. لوله گالوانیزه تمایل به خوردگی و تغییر رنگ آب دارد. این لوله ها اگرچه سفت و سخت هستند اما به مرور زمان زنگ زدگی در داخل این لوله ها ایجاد می شود. در مناطق سرد، لوله های گالوانیزه زنگ زده می توانند با انبساط آب در هنگام یخ زدن و فشار به دیواره های فلزی زنگ زده، ترکیده شوند.

برای انتقال گاز طبیعی نیز از لوله گالوانیزه استفاده می شد اما در حال حاضر بیشتر برای این منظور از سایر مواد لوله کشی استفاده می شود. دلیل اینکه لوله های گالوانیزه برای انتقال گاز طبیعی مناسب نیستند این است که پوشش روی در این لوله ها در اثر گاز طبیعی فرسایش می یابد و تکه های روی باعث مسدود شدن لوله می شود.

دلیل اصلی اینکه لوله های گالوانیزه برای پروژه های لوله کشی مناسب نیستند این است که نمی توانند سختی آب را تحمل کنند. سختی به ترکیب مواد معدنی مختلف مانند کلسیم، منیزیم، آهن و آهک در آب اشاره دارد. هنگامی که این مواد معدنی به طور مداوم از لوله ها عبور می کنند، پوشش گالوانیزه در نهایت از بین می رود. علاوه بر این، هنگامی که آب سخت با پوشش روی واکنش می دهد، لوله دچار خوردگی می شود.

اگر خانه شما قبل از سال 1960 ساخته شده است و از آن زمان تاکنون بازسازی نشده است، احتمال زیادی وجود دارد که آب خانه شما از طریق لوله های گالوانیزه وارد شود. با مشاهده سیستم لوله کشی خود می توانید بررسی کنید که آیا لوله گالوانیزه دارید یا خیر. لوله های لوله کشی گالوانیزه که به تازگی نصب شده اند به رنگ نیکلی ظاهر می شوند. اما با بالا رفتن سن لوله، رنگ آن بسته به محیط کدر یا تیره می شود. اگر لوله های لوله کشی شما رنگ شده باشد، نمی توانید تشخیص دهید که گالوانیزه است یا خیر.

در این صورت، می توانید از یک آزمایش ساده برای تعیین اینکه آیا لوله های شما گالوانیزه هستند یا خیر، استفاده کنید. به سادگی یک آهنربای قدرتمند و یک پیچ گوشتی با سر صاف تهیه کنید. خط لوله آب خود را پیدا کنید و سطح بیرونی لوله را با کمک پیچ گوشتی خراش دهید. اگر قسمت خراشیده رنگ خاکستری نقره ای دارد و آهن ربا به آن می چسبد، به این معنی است که در سیستم لوله کشی شما از لوله های گالوانیزه استفاده شده است.

شما باید یک لوله گالوانیزه را با یک لوله مسی جایگزین کنید زیرا این لوله ها حاوی سرب و سایر ناخالصی ها هستند که می توانند برای شما مضر باشند.

لوله های مسی

لوله های مسی از دهه 1960 استانداردی برای کاربردهای لوله کشی مسکونی بوده است. این لوله ها به دلیل طول عمر و دوام زیاد مورد علاقه صاحبان خانه هستند. لوله های مسی در چهار درجه برای مصارف لوله کشی خانگی تولید می شوند. سنگین ترین لوله مسی «نوع K» است که بیشتر در پروژه های لوله کشی مسکونی استفاده می شود. لوله مسی کمی نازکتر نوع L است که بیشتر برای خطوط آب استفاده می شود. نوع M حتی سبکتر از نوع L است و معمولاً برای کاربردهای سبک استفاده می شود. لوله مسی نوع DMW جداره بسیار نازک است و بیشتر برای زهکشی و ضایعات استفاده می شود.

لوله های مسی بادوام هستند و طول عمر بیشتری نسبت به لوله های گالوانیزه دارند که آنها را به انتخابی عالی برای مصارف مسکونی و تجاری تبدیل می کند. این لوله ها در برابر خوردگی مقاوم بوده و گرما را نیز تحمل می کنند. علاوه بر این، مس با آب تجزیه نمی شود.

لوله های مسی ایمن تر از لوله های گالوانیزه هستند زیرا حاوی سرب نیستند. علاوه بر این، آنها قطر کمتری دارند و بنابراین می توانند در مناطق تنگ استفاده شوند. مس از رشد باکتری ها جلوگیری می کند که آن را برای استفاده در لوله های آب آشامیدنی مناسب می کند. علاوه بر این، داخل لوله‌های مسی به اندازه لوله‌های گالوانیزه مستعد تجمع مواد معدنی نیست. لوله های مسی نیز بهتر از لوله گالوانیزه می توانند در برابر زلزله مقاومت کنند. مس در برابر خوردگی مقاومت می کند و در دمای بالا منبسط می شود تا در برابر ترکیدن مقاومت کند.

یکی از اشکالات مهم لوله های مسی قیمت آنهاست. لوله های مسی نسبت به لوله گالوانیزه و سایر لوله های لوله کشی گران هستند. همچنین نصب و تعمیر آنها نسبت به انواع دیگر لوله ها هزینه بر است. یکی دیگر از معایب لوله های مسی این است که وقتی دمای آب از مرز 180 درجه عبور می کند، از کار می افتند. علاوه بر این، میعان می تواند در داخل لوله های مسی ایجاد شود. هنگامی که چگالش داخل این لوله ها یخ می زند،

جریان آب مسدود می شود لوله های مسی نیز می توانند طعم فلزی در آب ایجاد کنند.

لوله مسی بهتر از لوله های گالوانیزه است

از تمام مزایایی که با استفاده از لوله های مسی برای لوله کشی به همراه دارد، مشخص است که لوله های مسی بسیار بهتر از لوله گالوانیزه هستند. آنها دوام بیشتری دارند، طول عمر بیشتری دارند و حاوی سرب مضر نیستند. بنابراین، زمانی که باید تصمیم بگیرید که از کدام لوله برای پروژه لوله کشی خود استفاده کنید، لوله مسی را انتخاب کنید.

اگر خانه شما قبل از سال 1960 ساخته شده است و فکر می کنید که ممکن است از لوله گالوانیزه در سیستم لوله کشی خانه شما استفاده شده باشد، لوله های لوله کشی خود را توسط تکنسین های حرفه ای در شرکت لوله کشی مسا ارزیابی کنید. تکنسین های ما سیستم لوله کشی شما را بررسی خواهند کرد. اگر از لوله‌ گالوانیزه استفاده می‌شود و می‌خواهید آن‌ها را جدا کرده و جایگزین کنید، لوله‌کش‌های ما سیستم لوله‌کشی شما را دوباره لوله‌کشی می‌کنند.


http://steelpipefittings.rozblog.com/post/2


آردینی اوخو
جمعه 28 آبان 1400
بؤلوملر :

لوله فولادی مانیسمان

0 گؤروش
یازار:‌


لوله مانیسمان با ورود به آسیاب لوله از طریق یک شمش (که اساساً یک میله فولادی قوی است) یا یک سیم پیچ (یک رول کاغذ توالت ساخته شده از فولاد را تصور کنید) شروع می شود. بسته به تکنیک تولیدی که توسط آسیاب استفاده می شود، این بیلت ها یا کویل ها برای تولید محصول نهایی تکمیل شده پردازش می شوند. ما تکنیک‌های مختلف تولید مورد استفاده برای ساخت لوله مانیسمان را بررسی می‌کنیم، اما ابتدا اجازه دهید نگاهی به نحوه ورود فولاد کربنی به اینجا بیندازیم.

لوله مانیسمان برای تشکیل آلیاژ بادوام عمدتاً به کربن بستگی دارد. فولاد کربن ممکن است حاوی عوامل دیگری مانند منگنز، کبالت یا تنگستن باشد، اما نسبت این مواد مشخص نشده است. در زیر چهار نوع لوله مانیسمان نشان داده شده است:

ملایم / کم - حاوی درصد بسیار کمی کربن است

متوسط ​​- 0.3 تا 0.59٪ کربن وزنی

بالا - 0.6 تا 0.99٪ کربن

فوق العاده بالا - 1.0 تا 2.0٪ کربن

لوله مانیسمان

مشخصات لوله مانیسمان:

1. ایمن و بادوام

از آنجایی که فولاد انعطاف پذیر و ایمن است، اغلب از فولاد استفاده می شود. مصالح ساختمانی زیر زمین ممکن است مستعد تجزیه و حشرات باشد. فولاد پوسیده نمی شود و در برابر حشرات مانند موریانه مقاوم است. فولاد نیز به همین ترتیب نیازی به درمان با مواد نگهدارنده، آفت کش ها یا چسب ندارد، بنابراین مقابله و کار با آن بی خطر است. از آنجایی که فولاد غیر قابل احتراق است و گسترش آتش را سخت تر می کند، استفاده از آن در ساخت خانه ها عالی است. ساختمان های اسکلت فلزی در برابر بلایای طبیعی مانند تورنا مقاومت بیشتری دارند

داس، طوفان ها، صاعقه ها و زلزله ها.

لوله مانیسمان در برابر ضربه و لرزش بسیار مقاوم است. لوله کربن فولادی در حمل و نقل و سرویس تقریباً نشکن است و به همین دلیل است که لوله کشی آب در زیر خیابان ها مشکلی ندارد.

استحکام کششی بالای فولاد علاوه بر خاصیت ارتجاعی و شکل‌پذیری آن باعث می‌شود که خطوط لوله به طور ایمن برای فشارهای بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرند. یک لوله فولادی کربنی را می توان بسیار نازک تر از خطوط لوله ساخته شده از سایر محصولات ساخت، بنابراین آنها ظرفیت حمل بیشتری نسبت به خطوط لوله سایر محصولات با قطر دقیق دارند.

2. سازگار با محیط زیست

استفاده از فولاد برای لوله ها نه تنها برای مردم بسیار ایمن تر است، بلکه برای زمین نیز ایمن تر است. تولید فولاد نیز سبز شده است. تقریباً نیمی از فولاد جهان در کارخانه‌های الکتریکی تولید می‌شود که از ضایعات بازیافتی استفاده می‌کنند و هیچ انتشار CO2 ایجاد نمی‌کنند.

3. مقرون به صرفه

برای هر فشار پیشنهادی، لوله مانیسمان را می‌توان بسیار نازک‌تر از لوله‌های ساخته شده از محصولات دیگر ساخت، بنابراین ظرفیت حمل بالاتری نسبت به لوله‌های مواد دیگر با قطر دقیق مشابه دارند. تامین کنندگان لوله های کربنی می دانند که خطوط لوله فولادی آنها ارزان تر از لوله های مسی است. استحکام بی نظیر لوله مانیسمان باعث افزایش دوام و کاهش نیاز به تعویض و تعمیر می شود.

تطبیق پذیری آن نیز آن را مقرون به صرفه می کند. ارائه دهندگان لوله مانیسمان می توانند لوله ها را در اندازه های زیادی از کمتر از یک اینچ تا بیش از 5 فوت بسازند.

لوله مانیسمان در برابر ضربه و لرزش بسیار مقاوم است. لوله فولادی کربنی در حمل و نقل و خدمات تقریباً جامد است و برای این عامل خوب است که شبکه های آب را زیر جاده ها قرار دهید.

تولید فولاد نیز سبز شده است. تقریباً نیمی از فولاد جهان در کارخانه‌های الکتریکی تولید می‌شود که از ضایعات بازیافتی استفاده می‌کنند و هیچ انتشار CO2 ایجاد نمی‌کنند. برای هر فشار معین، خطوط لوله مانیسمان را می توان بسیار نازک تر از لوله های ساخته شده از سایر محصولات ساخت، بنابراین آنها توانایی حمل بالاتری نسبت به خطوط لوله سایر محصولات با اندازه بسیار مشابه دارند. ارائه دهندگان لوله مانیسمان می دانند که لوله مانیسمان آنها از لوله های مسی ارزان تر است.


https://kharidloleetesalat.tebyan.net/default.aspx?TopicID=-1آردینی اوخو
پنجشنبه 27 آبان 1400
بؤلوملر :

لوله پلیکا چیست

0 گؤروش
یازار:‌


پلی وینیل کلراید یا لوله پلیکا پرمصرف ترین ماده برای تولید لوله های پلاستیکی است. لوله پلیکا سفت تر و محکم تر از اکثر ترموپلاستیک های دیگر است. ترموپلاستیک پلیمری است که پس از رسیدن به دمای مشخصی قابل قالب‌گیری می‌شود و پس از سرد شدن به حالت کاملاً جامد برمی‌گردد. لوله پلیکا را می توان در کاربردهای مختلفی از جمله زهکشی، تامین آب و مجرای برق اجرا کرد.

برخی افراد استدلال می کنند که این بهترین گزینه برای لوله کشی زیرزمینی نیست، زیرا نمی توان آن را به راحتی لوله های فلزی قرار داد. با این حال، یک مکان یاب الکتریکی زیرزمینی جدید به نام آشکارساز  لوله پلیکا روشی را متحول می کند که مردم مسیر لوله پلیکا مدفون را پیدا می کنند. تعیین محل  لوله پلیکا زیر سطحی می تواند دشوار باشد، بنابراین نیاز به یک فرآیند منحصر به فرد دارد. با استفاده از فناوری که در ابتدا برای اکتشاف ماه توسعه داده شده بود، آشکارساز لوله می تواند تقریباً هر ماده فلزی یا غیرفلزی مدفون شده را در اکثر انواع سطوح پیدا کند. این بدان معنی است که این نه تنها بهترین مکان یاب لوله پی وی سی است، بلکه یک مکان یاب عالی سیم، یاب لوله گاز و یاب کابل مدفون است.

 لوله پلیکا دارای استحکام کششی و مدول الاستیسیته نسبتاً بالایی است (شرح تمایل یک جسم به شکل گیری الاستیک). صنایع تشخیص اصلی آب و تشخیص فاضلاب از کارگران خود می خواهند که از حداکثر انحراف مطلع باشند یا بیشترین خمیدگی را که یک مجرای انعطاف پذیر خاص مانند لوله پلیکا می تواند تحمل کند. هنگامی که یک پیمانکار از  لوله پلیکا مدفون استفاده می کند، ضروری است که حداکثر انحراف لوله و همچنین فرآیند تعبیه را بررسی کند تا مطمئن شود که تحت فشار خاک اطراف دست نخورده باقی می ماند. هرچه  لوله پلیکا محکم تر تعبیه شود، استحکام بیشتری خواهد داشت زیرا فشار بار وزنی روی آن به جای اینکه به دیواره های لوله وارد شود، در قسمت های اطراف پخش می شود. آشکارساز لوله پی وی سی را می توان برای مکان یابی لوله پی وی سی زیرسطحی و لوله پلیکا زیرزمینی مورد استفاده در بسیاری از کاربردها مانند توزیع آب سرد، پردازش شیمیایی، آبکاری صنعتی و آبیاری استفاده کرد.

یکی دیگر از مواد رایج لوله کشی پلی پروپیلن (PP) است. طرفداران به شما خواهند گفت که سبک وزن است، اما به اندازه پلی اتیلن با چگالی بالا قوی است. لوله های پلی پروپیلن را می توان در دماهای بالا استفاده کرد، در حالی که سایر ترموپلاستیک ها مانند پلیکا نمی توانند گرما را تحمل کنند. لوله پلی پروپیلن در برابر بسیاری از معرف ها مانند اسید سولفوریک و سود سوزآور مقاوم است و همچنین در برابر سایش مقاوم است. کارشناسان تشخیص لوله می دانند که از PP با اسیدهای اکسید کننده قوی مانند هیدروکربن های کلردار استفاده نمی کنند. آشکارساز لوله پلیکا  می تواند تقریباً هر ماده زیرسطحی را با لبه پیدا کند، بنابراین بر اساس نوع ترموپلاستیک مورد استفاده در لوله ها تفاوتی قائل نمی شود.


https://www.tumblr.com/blog/pvcpipesblog


آردینی اوخو
چهارشنبه 26 آبان 1400
بؤلوملر :

نحوه انتخاب گرید لوله استیل مناسب

0 گؤروش
یازار:‌

درجات لوله استیل در تعیین درجه لوله های استیل برای انتخاب عوامل بسیاری در نظر گرفته می شود. نیاز اصلی فولادهای استیل این است که برای کاربرد یا محیطی خاص در برابر خوردگی مقاوم باشند. استحکام و ویژگی های ساخت نیز در نظر گرفته می شود. بیش از 60 درجه استیل  وجود دارد. با این حال، کل گروه را می توان به چهار کلاس متالورژیک تقسیم کرد. در تعیین درجه انتخاب، ممکن است برای دستیابی به الزامات عملکرد کلی خدمات، خواص مکانیکی یا فیزیکی اضافی نیز در نظر گرفته شود.

درجات و کاربردهای لوله استیل

سری 300 آستنیتی - نمرات معمولی T304 و T316 هستند

کروم (17-25٪)، نیکل (8-25٪)؛ غیر مغناطیسی، غیر قابل عملیات حرارتی با کار سرد می تواند استحکام بالایی ایجاد کند. افزودن مولیبدن (تا 7٪) می تواند مقاومت در برابر خوردگی را افزایش دهد. سری 300 در برابر خوردگی مقاومت می کند و استحکام خود را در دماهای بالا حفظ می کند و نگهداری آنها آسان است. نوع لوله استیل 316 حاوی نیکل کمی بیشتر از نوع 304 است و 2 تا 3 درصد مولیبدن به آن مقاومت در برابر خوردگی بهتری می دهد.

کاربردهای معمولی: کاربردهای جراحی، تجهیزات غذایی و آشامیدنی، تجهیزات فاضلاب، تجهیزات شیمیایی، کاربردهای معماری.

400 سری مارتنزیتی – درجه معمولی: 410

کروم مستقیم (12-18٪)؛ مغناطیسی است و می تواند با عملیات حرارتی سخت شود. نوع 410 در برابر خوردگی در اتمسفرهای ملایم، بخار و محیط های شیمیایی ملایم مقاوم است.

کاربردهای معمولی: اتصال دهنده ها، قطعات ماشین آلات، شفت پمپ.

فریتی سری 400 – درجه معمولی 430

کروم مستقیم (12-18%)؛ کربن کم، مغناطیسی، اما غیر قابل عملیات حرارتی.

کاربردهای معمولی: کاربردهای تراش بسیار صیقلی، پردازش مواد غذایی.

سخت شدن بارش - درجه معمولی: 17-4

کروم (12-28٪)، نیکل (4-7٪)؛ مارتنزیتی یا آستنیتی نام معمولی درجه 17-4 از افزودنی های 17% کروم و 4% نیکل گرفته شده است، همچنین به عنوان درجه 630 شناخته می شود. آنها دارای استحکام بالا، شکل پذیری نسبتا خوب و مقاومت در برابر خوردگی خوب در دماهای متوسط ​​هستند.

کاربردهای معمولی: شیر، چرخ دنده، قطعات پمپ، پیچ و مهره، اره، شفت.

 لوله استیل برای کاربرد شما

 لوله استیل آستنیتی بزرگترین گروه است که دو سوم تولیدات لوله استیل را تشکیل می دهد. Eagle Stainless فولاد ضد زنگ سری 300 در لوله های بدون درز و جوش داده شده برای کاربردهای مختلف. اگر برای سفارش لوله خود به کمک نیاز دارید این ده نکته برتر را برای کمک به فرآیند سفارش مشاهده کنید.


https://carbonsteelpipe.blog.ir/1400/07/27/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84
آردینی اوخو
چهارشنبه 26 آبان 1400
بؤلوملر :

لوله گالوانیزه گرم چیست

0 گؤروش
یازار:‌


لوله های گالوانیزه چیست؟


لوله های گالوانیزه لوله های فولادی هستند که برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در یک پوشش محافظ روی فرو رفته اند. این نوع لوله ها معمولاً در خانه هایی که قبل از دهه 1960 ساخته شده بودند نصب می شدند.


لوله گالوانیزه به عنوان جایگزینی برای لوله سربی برای خطوط تامین آب اختراع شد. اما امروزه متوجه شده ایم که چندین دهه قرار گرفتن در معرض آب باعث خوردگی و زنگ زدگی لوله های گالوانیزه در داخل می شود.

این لوله ها می توانند به راحتی مسدود شده و شروع به خوردگی کنند و باعث کاهش فشار آب و همچنین سایر مشکلات پنهان شوند.

از آنجایی که خانه های قدیمی زیادی در سیدنی و اطراف آن وجود دارد، لوله های گالوانیزه به یک مشکل تبدیل شده اند.

لوله های گالوانیزه چه شکلی هستند؟

زمانی که لوله گالوانیزه برای اولین بار نصب می شوند، ظاهری شبیه به نیکل دارند. اما با بالا رفتن سن، لوله های گالوانیزه بسته به محیط آن بسیار دیرتر، روشن تر یا تیره تر به نظر می رسند.

ما همچنین خانه‌هایی را دیده‌ایم که لوله‌های آب در آن‌ها رنگ شده‌اند، بنابراین در نگاه اول تشخیص اینکه چرا به یک متخصص لوله‌کشی مجاز برای کمک به تشخیص مشکل نیاز دارید، دشوار است.

مشکلاتی که ممکن است در لوله های گالوانیزه رخ دهد -

فشار کم آب

به دلیل محدودیت خط، خوردگی در لوله های گالوانیزه می تواند باعث کاهش فشار آب در سراسر خانه شما شود.

توزیع نابرابر آب

اگر برخی از شیرهای شما فشار آب پایینی دارند، اما برخی دیگر فشار آب ندارند، این می تواند نشانه لوله های گالوانیزه باشد. خوردگی می تواند به طور ناهموار ایجاد شود.

تغییر رنگ آب

لوله های گالوانیزه می توانند آهن را آزاد کنند و باعث تغییر رنگ شوند. یک نشانه واضح از این لکه قهوه ای روی سینک چینی است.

نشت می کند

با توجه به زمان کافی، لوله های گالوانیزه زنگ زده و آسیب بیشتری به خانه شما وارد می کنند.

اگر در خانه ای با لوله کشی گالوانیزه هستید، ممکن است نیاز به بودجه برای تعمیر یا تعویض داشته باشید، زیرا این لوله ها عمر محدودی دارند.


https://steelflanges.farsiblog.com/1400/07/25/galvanizedpipe/


آردینی اوخو
چهارشنبه 26 آبان 1400
بؤلوملر :